Molen Dijkstra feestelijk geopend
Winschoten – Molen Dijkstra aan de Nassaustraat in Winschoten is op 8 mei feestelijk in gebruik genomen. De kap van de molen heeft twee nieuwe houten balken gekregen en is geschilderd. Op 1 april is de gerestaureerde kap weer op de molen geplaatst. Daarna zijn de wieken eraan gemonteerd, zodat de molen weer kan draaien. Eerder werd molen Edens al gerestaureerd.
Molen Dijkstra is van oorsprong een korenmolen en werd in 1862 gebouwd. Het is één van de vier molens in de gemeente Oldambt, naast molen Edens, molen Berg aan de Grintweg in Winschoten en Udema’s molen in Ganzedijk. Molen Edens is de oudste molen van Groningen; deze werd in 1763 gebouwd.
Bijzondere geschiedenis
Eind 2024 stelde de gemeente Oldambt € 300.000 beschikbaar om de molens in onze gemeente weer te laten draaien. Met dit bedrag kunnen de wieken van twee van de vier molens draaien. Inmiddels heeft de gemeente ook voorbereidingen getroffen om ook Udema’s molen in Ganzedijk te restaureren. Hiervoor moet nog geld beschikbaar worden gesteld.
“Winschoten heeft een rijke historie op het gebied van molens”, zegt wethouder Ger Klein. “Door de molens te restaureren en de wieken weer te laten draaien, houden we deze bijzondere geschiedenis levend.”
Nationale Molendag
Op zaterdag 9 mei is het Nationale Molendag. Molen Edens en molen Dijkstra zijn dan van 10 tot 16.00 uur open voor het publiek














































































